Hakkımızda

Biz Kimiz

Biz Kimiz?

Kozmoklinik® olarak; kozmetik ve kişisel bakım ürünlerinin pazarlamasını, satışını ve dağıtımını gerçekleştirmek amacıyla, 2002 yılında başladığımız yolculuğumuza, bünyemizde yer alan dünyaca ünlü lider markalar ile birlikte sektörünün uzman markası olarak ve her geçen gün büyüyerek devam etmekteyiz.
Amacımız, kişisel bakım pazarındaki deneyimli yapımızın verdiği güçle uzun dönemli, detaylı pazarlama ve satış stratejileri geliştirmek ve tüketicilerin en doğru ürünü kullanarak, en etkili sonuçlara ulaşmasını sağlamaktır. Markalarımızı eczane, zincir mağaza, parfümeri, kuaför ve sağlık & güzellik konseptli satış kanalları aracılığıyla, hedef kitleleriyle buluşturmaktayız. 

Vizyon

Kozmoklinik, Türkiye kozmetik sektörüne değer katan markalar sunarak Türk tüketicilerini yüksek kaliteli ürünler ve markalarla buluşturmayı ve hem yurtiçi hem yurtiçi satış pazarlama faaliyetleri ile ülkenin önde gelen kozmetik firmalarından biri olmayı hedeflemektedir.

Misyon

Kozmoklinik'in misyonu, sonuç odaklı ve kaliteli kişisel bakım markalarını doğru tüketiciyle doğru satın alma noktasında buluşmasını sağlamak için yenilikçi, uzun vadeli ve detaylı pazarlama ve satış stratejileri geliştirerek sektöre değer katmaktır

Güçlü Yanlarımız

Müşteri ve tüketicilerimiz arasında güvenilirliğimizi ve itibarımızı güçlendiren Sonuç Odaklı Marka Portföyü
Ürünlerimize sürekli talep yaratmayı hedefleyen yenilikçi 360° Profesyonel Pazarlama
Kurumsallaşmış yapısı ve tüm departmanlarında etkin ve nitelikli çalışanları ile Üretkenlik
Piyasada fırsatları ve ihtiyaçları doğru analiz ederek, doğru perakende kanalları üzerinden tüm potansiyel tüketicilere doğru ürünleri sunarak Sürekli ve Sağlıklı Büyüme
Sonuç odaklı markalarımız, müşteri memnuniyeti odaklı satış ekibimiz, satış sonrası servislerimiz ve politikalarımız ile Saygı ve İtibar
Satıştan son kullanıcıya ulaşana kadar her adımda önemli göreve sahip şirket personelimiz ve satış noktalarımızdaki iş ortaklarımız için ısrarla önem verdiğimiz Eğitim
Kendi sermayemizi kullanarak sürekli büyüyebilmemizi sağlayan, ithalatlarımız için banka kredisi veya akreditif kullanmadan peşin nakit ödeme yapmamıza olanak sağlayan Mali Güç

Satış

Satış departmanımız; müşteri yönetimi, takibi ve geliştirilmesi konusunda faaliyet göstermektedir. Departman bünyesinde görev alan Bölge Satış Sorumluları ve Uzmanları; markalarımızın tanıtımından ve satış noktalarındaki sunumundan sorumludur. Marka müdürlerimiz tarafından verilen özel eğitimlere katılarak markalar konusunda en güncel ve detaylı bilgiye sahip olan satış ekibimiz, temel olarak tüketicinin ihtiyacına en uygun bakım ürününün önerilmesini sağlamaktadır.

Marka İletişim Departmanı

Marka İletişim departmanızmız, markalanımızın pazarlama iletişimi ve kurumsal iletişim süreçlerinden sorumludur. Markalarımızın tüm iletişim aktivitelerini etkili ve kapsamlı medya planlarıyla destekleyerek marka bilinirliği arttırmaya destek olmaktadır.

Kreatif Departman

Grafik Tasarım departmanımız, markalarımızın görsel iletişimi için kullanılan tüm basılı materyallerin yaratılma ve üretim süreçlerinden sorumludur. Özgün tasarımlarıyla markalarımızın iletişimini güçlendirmeye destek olmaktadır.

İç Denetim

İç Denetim departmanımız, Kozmoklinik® faaliyetlerinin ilgili politika, prosedür ve yasalara uygun, etkin, ekonomik ve verimli olmasını sağlamakla sorumludur. Aynı zamanda raporların bütünlüğü ve güvenilirliği ile varlıkların korunması içerikli faaliyetlerin temel usul ve esaslara uygunluğunu denetlemektedir.

İnsan Kaynakları

İnsan Kaynakları departmanımız, kurum kültürü ve vizyonu doğrultusunda tüm departmanlar için uygun ekip üyelerinin seçilmesi ve yerleştirilmesi faaliyetlerini yürütmektedir. Faaliyet alanı; ücretlendirme ve yan hakların belirlenmesi, kurumsal performans ve kariyer yönetimi, eğitim, çalışanların memnuniyetinin ölçümlenmesi, sosyal ve idari hizmetlerin tahsisi gibi konuları kapsamaktadır.

İdari İşler

İdari İşler departmanımız, kurum tesislerinin bakımı, işletmesi, bütçelerin yönetilmesi, malzeme temini, araç filo yönetimi, güvenlik, emniyet, temizlik, arşivleme, posta işleri, karşılama ve benzeri hizmet ve süreçlerden sorumludur. Tüm bu aşamalarda kurumsal ve resmi politikalara uyulmasını sağlamaktadır.

Bilgi İşlem

Bilgi İşlem departmanımız, bilgilerin depolanması, bu bilgilere güvenli bir biçimde erişilmesi ve işlenebilmesi için gerekli donanım ve yazılımların temin edilmesinden sorumludur. Ayrıca iş stratejilerinin yürütülmesine yardımcı olmak için iş süreci otomasyonu, müşterilerle bağlantı ve verimlilik artırma amaçlı hizmetler sağlamaktadır.

Lojistik

Bünyemizde bulunan Lojistik departmanımız ürün akışının çıkış noktasından varış noktasına kadar planlanması, uygulanması ve takibinden sorumludur. Doğru ürünün doğru yerde, doğru zamanda ve yeterli miktarda bulunmasını sağlamaktadır.

KOZMOKLİNİK

MARKALARIMIZ

Bizi Arayın:

Tel: +90 216 464 87 87
Fax:+90 216 469 62 68

Adres:

Suadiye, Plaj Yolu Sk. Park B Blok No:18, 34740 Kadıköy/İstanbul

Tüm hakları saklıdır. Telif hakkı KozmoKlinik 2022

SOSYAL
Bizi Takip Edin